❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Endermologia – odchudzające i antycellulitowe działanie masażu podciśnieniowego

Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Jego zadaniem jest oddziaływanie na tkankę łączną skóry. Efektem zabiegu jest odchudzenie, pozbycie się cellulitu, wymodelowanie sylwetki lub poprawa konturu twarzy. Masaż połączony z podciśnieniem wpływa na uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, która jest odporna na dietę czy ćwiczenia. Stymuluje także do produkcji włókien kolagenowych. Endermologia jest niezwykle skutecznym sposobem na walkę o wymarzoną sylwetkę i jędrną skórę.

Na czym polega endermologia?

Endermologia jest zabiegiem wyszczuplającym i modelującym. Zabieg możemy zastosować na twarz w celu wysmuklenia podbródka i ujędrnienia skóry. Masaż podciśnieniowy jest wykonywany z ogromną siłą nacisku, który oddziałuje zarówno na skórną, jak i podskórną tkankę łączną. To dlatego ma działanie odchudzające, odmładzające, a także oczyszczające czy terapeutyczne.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Endermologia jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu i uzyskać efekt wyszczuplenia oraz wymodelowania sylwetki. Dzięki temu, że zostaje pobudzony metabolizm, organizm jest w stanie szybciej eliminować toksyny i tłuszcz z organizmu. Zabieg stymuluje również do odnowy biologicznej skóry, więc poleca się go osobom, które chcą poprawić kontury twarzy i elastyczność skóry. Endermologię można także wykorzystywać w leczeniu bólów mięśniowych, kręgosłupa czy w dolegliwości reumatycznych.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Osoba poddająca się zabiegowi zakłada specjalny kombinezon, który przylega do ciała. Maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż wykonuje się za pomocą sterowanej komputerowo głowicy. Składa się ona z dwóch ruchowym rolek i komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, który przybiera kształt fali. Skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz. Zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest skutecznie pobudzona do regeneracji.

Endermologia na odmładzanie

Zabieg może być skuteczną metodą na odmłodzenie skóry. Intensywnie oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, która jest złożona głównie z komórek – fibroblastów. To właśnie te komórki produkują elastynę i kolagen, czyli białka, które są odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry. W trakcie trwania zabiegu, skóra jest rozciągana między rolkami, co stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Efektem jest odmłodzona skóra. Endermologię wykorzystuje się do masażu twarzy, szyi i dekoltu w celu wygładzenia drobnych zmarszczek czy złagodzenia konturów twarzy, oczu i ust.

Endermologia na cellulit

Podczas zabiegu skóra jest ugniatana, co skutecznie pobudza metabolizm. Następuje przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, a w efekcie:

  • cellulit tłuszczowy jest zredukowany,
  • sylwetka jest wymodelowana i wyszczuplona,
  • poprawia się elastyczność skóry,
  • cellulit wodny oraz obrzęki są zredukowane.

Endermologia będzie także polecana w celu poprawy krążenia oraz zregenerowania sylwetki po zabiegu liposukcji.

Dodatkowe działanie zabiegu endermologii

Endermologia wpływa także na oczyszczenie organizmu z toksyn. Intensywny masaż pobudza unaczynienie i skutecznie poprawia krążenie krwi oraz limfy. Drenuje nadmiar płynów oraz wzmaga wymianę międzykomórkową, w efekcie usuwając toksyny z organizmu.

Zabieg ma również działanie terapeutyczne. W trakcie jego przebiegu w organizmie wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Koją one ból, powodując uczucie zadowolenia i zrelaksowania. Zabieg można także wykonywać w celu leczenia uszkodzeń ścięgien i więzadeł, usuwania bólów mięśni, likwidowania bólu szyjnego pleców, kolan, stóp, dłoni, stawu łokciowego, a także w celu likwidowania obrzęków.

Autor wpisu

Partnerzy