❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Depilacja laserowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chciałaby się cieszyć pięknym, gładkim ciałem. Przeważnie decydujemy się na tradycyjne metody usuwania włosków poprzez stosowanie jednorazowej maszynki lub wosku. Jest to uporczywe i nie zawsze pozwala w stu procentach pozbyć się niechcianego owłosienia. Pojawiają się bolesne krostki, obserwujemy wrastające włoski. Stosowanie wosku czy jednorazowej maszynki może powodować podrażnienie naskórka. Co więcej, obydwa sposoby pochłaniają mnóstwo czasu i zmuszają nas do tego, aby codziennie kontrolować, czy włoski nie odrosły.

Na szczęście powstała metoda, która pozwala pozbyć się owłosienia w wybranej partii ciała raz na zawsze. Mowa o depilacji laserowej, która utrzymuje się przez długie lata. Efekty możemy zobaczyć już po pierwszym zabiegu!

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to profesjonalny zabieg, który pozwala skutecznie usunąć owłosienie na zawsze. Istnieją dwa podstawowe rodzaje lasera, które wykorzystuje się w tego typu depilacji. Pierwszy to laser IPL, który nie został stworzony z myślą o usuwaniu włosków, jednak posiada tego rodzaju właściwości. Drugi to laser diodowy, który usuwa włos wraz z jego cebulką, jednocześnie nie rozgrzewa sąsiadujących tkanek.

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Trwała depilacja laserowa jest polecana osobom, które chcą pozbyć się raz na zawsze zbędnego owłosienia występującego na dowolnym obszarze ciała. Można zdecydować się na depilację laserową bikini, miejsc intymnych, pach, nóg, brzucha, twarzy. Ogromnym atutem tego rodzaju depilacji jest trwałość uzyskanego efektu. Skóra pozostaje gładka na zawsze. Wystarczy wykonać ok. 6-8 zabiegów na daną partię ciała.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet po wykonanej serii zabiegów może pojawić się konieczność wykonania zabiegu uzupełniającego, dzięki któremu usuniemy pozostałe pojedyncze włoski. Nie wykonuje się go od razu, lecz dopiero po roku lub dwóch od zakończenia serii. Wtedy wychodzą te włoski, które były podczas zabiegów w tzw. fazie utajonej.

Włos posiada trzy fazy wzrostu: anagen, katagen, telogen. Laser usuwa jedynie te włoski, które są w pierwszej fazie wzrostu. Włosy na ciele nie rosną w równym tempie, dlatego istnieje konieczność wykonania kilku zabiegów, aby trwale pozbyć się całego owłosienia na danym obszarze.

Czy depilacja laserowa boli?

To, czy zabieg będzie bolesny, zależne jest od kilku czynników. Pod uwagę brana jest indywidualna odporność na ból, umiejętności osoby, która wykonuje zabieg, rodzaj lasera, miejsce depilacji. Można jednak z pewnością stwierdzić, że depilacja laserowa nie jest bardziej bolesna niż depilacja pastą cukrową czy woskiem.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej trwa od kilkunastu minut do pół godziny – w zależności od wielkości wybranego obszaru. Zabieg poprzedza konsultacja. Wypełnia się specjalną kartę, zapoznaje się z przeciwwskazaniami, odpowiada się na pytania. To na tej podstawie specjalista stwierdza, czy można wykonać zabieg w konkretnym przypadku. W razie jakichkolwiek wątpliwości, wykonuje się próbę, czyli usunięcie jednego włoska, a następnie obserwuje się skórę i podejmuje decyzję odnośnie do dalszego postępowania.

Właściwy zabieg polega na naświetlaniu partii skóry wiązką światła lasera. Podczas zabiegu możemy czuć mrowienie lub kłucie, które można zniwelować za pomocą żelu chłodzącego lub znieczulającego. Po zabiegu pojawia się obrzęk bądź zaczerwienienie skóry. Może ono utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przed zabiegiem nie można opalać skóry minimum trzy tygodnie. Tak samo postępujemy po zabiegu. Dotyczy to zarówno naturalnych kąpieli słonecznych, jak i solarium. Przed zabiegiem skóra powinna być gładka, ogolona i nieposmarowana żadnym balsamem czy antyperspirantem.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są poważne problemy skórne, rak skóry, ciąża, karmienie piersią. Na depilację laserową nie powinny się również decydować osoby, które zażywają leki światło uczulające lub piją zioła o takich właściwościach. Przeciwwskazaniem będzie również stosowanie leków na trądzik lub przeciwdepresyjnych.

Autor wpisu

Partnerzy