fbpx

Depilacja laserowa – czy warto?

Zastosowanie laserów medycznych w zabiegach z zakresu dermatologii oraz kosmetyki i medycyny estetycznej jest niezwykle szerokie. Laseroterapia umożliwia m.in. trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym odpowiadamy na pytania czy warto korzystać z depilacji laserowej oraz dla kogo przeznaczony jest ten zabieg.

Depilacja laserowa – jak to działa?

W zabiegu tym dochodzi do zjawiska fototermolizy – laser wytwarza wiązkę światła, która przenika przez skórę, a następnie jest pochłaniania przez melaninę. Całemu procesowi towarzyszy powstanie dużej ilości ciepła, która niszczy cebulki włosa. Światło lasera (rubinowego, aleksandrytowego, Nd-Yag lub diodowego) powoduje też uszkodzenie komórek odżywczych włosa, co uniemożliwia jego regenerację i odrastanie. Zabieg jest przy tym bezpieczny, ponieważ wiązka światła laserowego nie wnika w głąb skóry i nie niszczy delikatnej warstwy naskórka. Można go stosować również w przypadku miejsc najbardziej wrażliwych, takich jak: okolice bikini czy górna warga ust.
Już seria trzech zabiegów, wykonanych w kilkutygodniowych odstępach, może nam pomóc na trwałe pozbyć się owłosienia. Konieczność powtórzenia zabiegu wynika z tego, że włosy nie rosną równomiernie i przy pierwszym naświetlaniu możemy pozbyć się 30% z nich.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Zabiegi depilacji laserowej przyciągają do salonów kosmetycznych kobiety, które marzą o jedwabiście gładkiej skórze. W wielu wypadkach to nie tylko kwestia ułatwienia sobie życia, lecz także szansa na pozbycie się szpecących włosków z twarzy, które oprócz tego, że wyglądają nieestetycznie, potrafią zmniejszyć pewność siebie. Z zabiegu chętnie korzystają również panowie, którym przeszkadza zbyt obfite owłosienie na plecach, ramionach czy klatce piersiowej.
Lepsze efekty osiągną osoby posiadające ciemne owłosienie (ze względu na zawartość melaniny), jednak zadowalające rezultaty są także możliwe w przypadku włosów jasnych. Niemniej wymaga to większej liczby zabiegów.

Autor wpisu

Partnerzy