Jakie czynniki wpływają na opadanie powiek i brwi. Jakiego rodzaju zabieg i będą najodpowiedniejsze?

Opadająca powieka czy kącik oka wynika zazwyczaj z budowy oka oraz cieńszej skóry w tej strefie  i niestety jest to problem pogłębiający się wraz z wiekiem gdy skóra zaczyna tracić elastyczność. Jest to stosunkowo często spotykana przypadłość. Charakteryzuje się dłuższym fałdem górnej powieki w stosunku do dolnej, co może doprowadzić również do utrudnionego widzenia z uwagi na opadającą gałkę oczną czy efekt smutnej twarzy.

Co wpływa na opadanie powieki?

  • starzenie się skóry – utrata elastyczności spowodowana spadkiem ilości kolagenu w skórze przyczynia się do opadania górnego fałdu powieki
  • osłabienie mięśni w okolicach powiek
  • zmiany nowotworowe
  • uszkodzenie nerwu w okolicach powiek
  • cukrzyca i jej pochodne
  • nadmiar skóry na powiece spowodowane np. ( pocieraniem oczu lub noszenie twardych soczewek)
  • różnego rodzaju urazy

Jeśli opadanie powieki spowodowane jest wiekiem, stosowanie kremów liftingujących i podnoszących powiekę  owszem wspomoże walkę z tym nieestetycznym defektem jednak nawet systematyczna pielęgnacja okolic oczu może okazać się niewystarczająca. Można również stosować masaże i ćwiczenia wspomagające walkę z opadaniem górnego fałdu powieki. Działanie ujędrniające będzie mieć również pocieranie skóry powiek kostkami lodu – wspomaga to jędrność i sprzyja sprężystości skóry.

Jednak w przypadku zaawansowanego problemu takie domowe  metody nie poradzą sobie w stopniu satysfakcjonującym. W takiej sytuacji warto sięgnąć  po opinię lekarza  w  celu zdiagnozowania i ustalenia dla siebie najskuteczniejszej  terapii zabiegowej. Z zabiegów dostępnych w gabinecie medycyny estetycznej te, które będą wpływały w większym   stopniu  na poprawę jakości skóry a co za  tym idzie uniesieniem okolicy brwi i powieki  to takie które są dedykowane tej okolicy oraz takie które działają pośrednio na kondycję skóry w tym problematycznym obszarze.  Problem opadającej powieki i nadmiaru skóry górnej powieki można skorygować za pomocą operacji plastycznej, czyli blefaroplastyki. Natomiast zabieg operacji opadającej powieki nie jest dla każdego. Dostępna na rynku plastyka  chirurgiczna powiek czy zabiegi laserowe plazmą  – plazma nie są koniecznością, zwłaszcza, że część  z osób nie kwalifikuje się do wspomnianych zabiegów lub obawiają się komplikacji, blizn i ran oraz  długotrwałego gojenia . Nie jest to również zabieg dla tych osób  które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy okres rekonwalescencji.  Dostępne w gabinetach medycyny estetycznej zabiegi mniej inwazyjne  mogą poradzić sobie  w wystarczającym stopniu  z problemem.  Do tego  niezbędna  jest konsultacja z lekarzem mająca na celu dobranie najodpowiedniejszej terapii i wykluczenie ewentualnych przeciwskazań do zabiegu.

Zabieg  korygujący  problem opadającej powieki to między innymi toksyna botulinowa zaaplikowana w obrębie skroni i czoła.  W takiej sytuacji powieki unosi się pod podniesienie kącików brwi a efektem można cieszyć się w czasie do 2 tygodni od wykonania zabiegu.  Botox w medycynie estetycznej jest wykorzystywany jako preparat wygładzający zmarszczki .  Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest niemal  całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Nici PDO to kolejna , niechirurgiczna metoda liftingu .W przeciwieństwie do zabiegów z użyciem botoksu, nie powoduje ona całkowitego unieruchomienia mięśni. Skuteczność zabiegu zapewnia synergia dwóch mechanizmów jego działania. Z jednej strony samo wprowadzenie nici PDO do głębokich warstw skóry powoduje jej mechaniczne uniesienie i napięcie, z drugiej zaś ? włókno, z którego wykonane są nici rozpuszcza się w tkance, stymulując naturalną produkcję kolagenu oraz syntezę kwasu hialuronowego.

Zabieg Radiesse stanowi doskonała opcję dla osób które pragną podejść do zabiegu modelowania kształtu całej twarzy w tym  także i brwi. Z wiekiem dochodzi do odwrócenia kształtu litery V. Bez względu na to, jak dobre są nasze geny, każdy typ skóry ostatecznie traci napięcie. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość.  Policzki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Skutek: symetryczny kształt V odwraca się, a na twarzy coraz bardziej widać nasz wiek, bez względu na to jak młodo się czujemy. Radiesse przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, które wcześniej były naturalnie wypełnione. Dzięki delikatnemu modelowaniu zninkaja głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadnięte policzki oraz powracają naturalne kontury twarzy oraz wpływamy na podnoszenie kącika oka.

Jeśli chcemy skorzystać z zabiegów  u kosmetologa  doskonała propozycją  będzie radiofrekwencja mikroigłowa Vivace wykorzystująca synergiczne działanie fal radiowych oraz uszkodzenie mechanicznego poprzez mikronakłucia. Powoduje ona miejscowe podgrzanie tkanek dzięki czemu zwiększa się procesy regeneracyjne wywołane przez mikronakłucia. Ryzyko powikłań jest bardzo niskie a okres rekonwalescencji bardzo krótki.  Efektem zabiegu jest zwiększenie napięcia skóry oraz jej jędrności dzięki czemu uzyskuje się rezultat uniesienia brwi.

Zatem jak widać metod zabiegowych jest wiele  stąd z pewnością dokładny wywiad i konsultacja  której celem jest dobranie odpowiednich, indywidualnych i kompleksowych dla każdego pacjenta rozwiązań estetycznych pomoże zadecydować o najwłaściwszej  metodzie i cieszyć się satysfakcjonującymi rezultatami.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy