Czas na laseroterapię – Odmładzanie.

Jesień i zima to idealny czas na poddanie się laseroterapii i choć istnieją zabiegi całoroczne, które z powodzeniem możemy wykonywać latem – dotyczą one części ciała, które nie są narażone na działanie promieni słonecznych. Jednak bez wątpienia terapie na twarz, szyję, dekolt i dłonie muszą zaczekać na okres posłoneczny.

Odmładzanie energią laserową stało się alternatywą dla wypełniaczy i chirurgicznych zabiegów liftingujących. Dzięki różnorodnym możliwościom długości fal laserów możliwe jest wykonanie wielowymiarowych zabiegów.

Niezwykłą  popularnością i efektywnością cieszy się nowatorski zabieg ENDOLIFTING – FOTONA 4D. Dzięki  uzupełniającej się pracy długości fal światła dwóch laserów: neodymowego  (Nd:YAG) i erbowego (Er:YAG),  jednocześnie stosowanych w czterech różnych trybach (EndoLifting, FRAC3, PIANO oraz SupErfacial), które jeden po drugim łączą się w jedną skuteczną terapię wykonywaną w ramach jednego zabiegu. Podczas nieinwazyjnego zabiegu  laserem stymulowane są głębsze, pośrednie i powierzchowne  struktury skóry,  co pozwala jednocześnie oddziaływać na różne jej niedoskonałości, np.  wypełnić bruzdy nosowo-wargowe już po pierwszym zabiegu.

Pierwszym etapem zabiegu jest ENDOLIFTING czyli wewnętrzna terapia laserowa (stymulacja od strony jamy ustnej – przedsionek jamy ustnej). Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie w celu stymulacji włókien kolagenowych. Efektem tego jest zdecydowane zwiększenie napięcia i elastyczności  oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (działa jak wypełniacz).

Tryb FRAC3 odmładza specyficzne, głębsze niedoskonałości. Frakcyjny efekt 3D powoduje powstanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry – uzupełnia to działanie EndoLiftingu i wyraźnie poprawia zagęszczenie skóry.

Tryb  PIANO wysyła długi impuls lasera Nd:YAG w celu uzyskania efektu zwiększenia napięcia powierzchni skóry i podgrzania jej, koncentrując się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej. Efekt termoliftingu. Przy tym trybie stosowany jest dodatkowo system monitoringu termicznego, zwiększający dokładność i bezpieczeństwo zabiegu.

Ostatni etap to SupErfacial – zakończenie procedury zabiegowej peelingiem laserowym czyli delikatną, tzw. zimną ablacja laserem Er:YAG , która zapewni  dodatkowo poprawę kolorytu, wygładzenie powierzchni, zmniejszenie drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości skóry, np. rozszerzone pory.

Choć zabieg  ENDOLIFTING 4D łączący  cztery procedury w jeden zabieg stanowi prawdziwą alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy i daje nowy wymiar piękna, to w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, każdą z nich możemy  wykonać  jako oddzielny zabieg lub jako kontynuację wszystkich czterech procedur, dając  naprawdę widoczne i spektakularne efekty.  Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że jest bezbolesny i komfortowy – nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji ograniczony jest do maksymalnego minimum.

System laserowy FOTONA to nie tylko zabieg ENDOLIFTING 4D, z powodzeniem oferuje nam inne możliwości zabiegowe takie jak.:

  • zamykanie naczynek,
  • usuwanie przebarwień,
  • leczenie trądziku,
  • usuwanie blizn i rozstępów,
  • dermatochirurgię,
  • leczenie chrapania i grzybicy paznokci

Anna Sołtys
Kosmetolog

Autor wpisu

Partnerzy