facebook
Medicor - Gabinet Kosmetyczny Kraków

Wybierz język:

Leczenie nadpotliwości

 


 

Problem nadpotliwości dotyczy sporej grupy ludzi niezależnie od płci. Dolegliwość najczęściej dotyka osób w przedziale wiekowym od 20-40 lat niezależnie od temperatury czy aktywności fizycznej bądź jej braku. Pocenie jest często obfite i niekontrolowane, pojawia si szczególnie w przypadku sytuacji stresowych, ale nie tylko. Charakterystycznym objawem są stale mokre dłonie lub stopy, ale też pachy czy czoło. Nadpotliwość może prowadzić do poważnego dyskomfortu psychicznego, a nawet wykluczenia społecznego. Problem pojawia się głównie w sytuacji podawania dłoni.

Przyczyny nadpotliwości

Przyczyny nadmiernego pocenia mogą pojawiać się na tle fizjologicznym podczas wysiłku fizycznego, stresu, spożywania niektórych potraw lub menopauzy. Dolegliwość może być wywołana również przez czynniki chorobowe, jak zaburzenia hormonalne wywołane problemami z tarczycą bądź cukrzycą, negatywny wpływ mogą mieć również problemy neurologiczne, ale też infekcje wirusowe i bakteryjne oraz niektóre nowotwory i zatrucia.

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek toksyny botulinowej w miejsca objęte nadmierną potliwością. Zabieg skutecznie blokuje gruczoły potowe na kilka miesięcy. Zabieg wykonany kilka razy może trwale ograniczyć nadmierne wydzielanie potu przez gruczoły, które – mówiąc potocznie – odzwyczają się od zwiększonego wydzielania potu.

Jak działa toksyna botulinowa

Po wstrzyknięciu toksyna botulinowa wnika w miejsce dotknięte nadmierną potliwością i czasowo blokuje przekazywanie impulsów między nerwami i gruczołami potowymi, blokując tym samym wydzielanie potu na kilka miesięcy.

Efekty

Blokada wydzielania potu nawet do 100% w miejscach objętych zabiegiem, za czym idzie poprawa nastroju i samooceny. Efekt jest widoczny już po kilku dniach, a w zależności od miejsca wykonywanego zabiegu utrzymuje się przez około 6-10 miesięcy w przypadku pach i 7-8 miesięcy w przypadku dłoni. Jednak czas trwania efektu jest zależny od konkretnego pacjenta. Często efekt utrzymuje się ponad rok.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w klinice kosmetologii i medycyny estetycznej Medicor w Krakowie, gdzie leczenie nadpotliwości wykonywane jest przez specjalistę w zakresie medycyny estetycznej. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent powinien dokładnie określić miejsca problemowe. Zwykle dokładne wskazanie jest trudne dlatego przeprowadza się test Minora, który polega na posmarowaniu danego produktu jodyną, a następnie posypania go skrobią ziemniaczaną. W efekcie testu miejsca o nadmiernej potliwości po kilkunastu sekundach ulegają ściemnieniu. Następnie specjalista dzieli takie miejsca na niewielkie kwadraty po czym przechodzi do właściwej części zabiegu, czyli wstrzyknięcia niewielkiej ilości toksyny botulinowej do każdego kwadratu.

Przez większość pacjentów zabieg określany jest jako delikatnie bolesny, dlatego osoby wrażliwe na ból dostają znieczulenie. Zabieg trwa zwykle kilkanaście minut, a po jego wykonaniu można wrócić do wykonywanych czynności.

Przeciwwskazania

Istnieje szereg sytuacji, które wykluczają możliwość wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania bezwzględne:

 • zaburzenie na tle przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • nadwrażliwość na preparat,
 • stosowanie leków, takich jak aminoglikozydy, aminochilonony, D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, galamina, pankuronium, sukcynylocholina, linkomycyna, polimyksyna, tetracyklina,
 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • infekcje skórne.

Przeciwwskazania względne:

 • zaburzenie krzepnięcia krwi,
 • stosowanie leków typu aspiryna.

 

Zapraszamy do leczenia nadpotliwości w Krakowie do Kliniki medycyny estetycznej Medicor!

 

DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTU: 6mies- 10 mies

CENA: 1300-1600 PLN

ZNIECZULENIE: tak

CZAS ZABIEGU: 30min

ZDOLNOŚĆ DO PRACY: od razu

WSKAZANIA DO ZABIEGU: nadmierne pocenie się dłoni, stóp

ZALECENIA PO ZABIEGU: BRAK

BRAK OPALANIA: tak

UNIKANIE SAUNY: tak

STOSOWANIE KREMÓW: nie

PRZECIWWSKAZANIA:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • miejscowe zakażenia skóry,
 • ciąża,
 • okres laktacji.
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).

Zabiegi, które rozwiążą Twój problem:

Botoks - Iniekcja toksyną botulinową

Promocje

promocje medycyna estetyczna

GENEO NEOBRIGHT

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

MISJA PŁASKI BRZUCH / SMUKŁA TALIA

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Rakowicka 6/5
31-510 Kraków

Formularz kontaktowy