fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Poranna pielęgnacja skóry z problemami trądziku

 1. Pamiętajcie o tym, że każdy etap naszej pielęgnacji domowej, powinno rozpoczynać głębokie oczyszczanie skóry twarzy, dzięki któremu w bardzo dokładny sposób pozbywamy się zanieczyszczeń oraz pozostałości po użytych na noc kosmetykach. Jest to ważne, ponieważ podczas oczyszczania usuwany jest również nadmiar sebum, co przy skórze trądzikowej jest szalenie istotne.
  Skóra trądzikowa w szczególny sposób ceni sobie tzw. dwuetapowe oczyszczanie skóry. Jako pierwszy etap, użyjcie Dermaquest – Universal Cleansing Oil (Hydrofilowy terapeutyczny olejek myjący do twarzy i oczu w którym wykorzystano oleje tłoczone na zimno, bogate w witaminy) + Dermomedica – Azelaic Cleanser (żel z kwasem azelainowym, działającym przeciwzaskórnikowo i przeciwzapalnie) lub alternatywnie Dermaquest – GlycoGel Cleanser (terapeutyczny żel z kwasem glikolowym). Po takim oczyszczaniu nie musicie już używać toniku – kosmeceutyki obu marek nie zaburzają naturalnego pH skóry. Jeśli macie wątpliwości co do wyboru konkretnego już żelu – śmiało nas pytajcie.
 2. Po oczyszczeniu, skóra jest gotowa na przyjęcie antyoksydantu.
  Jego rolą jest neutralizowanie szkodliwego działania wolnych rodników oraz zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się i uszkodzeniom komórek naszej skóry. Przy pielęgnacji skóry trądzikowej, sprawdzi się Dermomedica – Phloretin C Serum. Dzięki zawartości floretyny – działającej przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, poprawicie kondycję skóry, ograniczycie łojotok i nadmierne jej błyszczenie.
 3. Przyszła kolej na nałożenie kremu pod oczy.
  Każdy wie, że wypoczęte oczy, to piękne oczy i aby im w tym pomóc należy zregenerować, ukoić oraz rozświetlić skórę wokół nich. Ten efekt uzyskamy stosując Dermomedica – Anti-Aging Eye Cream. Dzięki połączeniu aktywnej formy witaminy A (retinal 0,01%) i peptydu – Matrixyl 3000 stymulujemy syntezę nowych włókien kolagenowych i wpływamy na zwiększenie kwasu hialuronowego w skórze właściwej.
 4. A teraz najważniejszy punkt porannego programu pielęgnacyjnego! Krem z funkcją terapeutyczną i ochronną SPF!
  Zwróćcie uwagę na to, aby Wasze kremy dzienne, posiadały koniecznie filtr UV – ta funkcja sprawia, że jest to najlepszy krem przeciwstarzeniowy! Naprawdę! Przy skórze trądzikowej, sprawdzi się krem Dermomedica – Antioxidant Mineral Cream SPF30, posiadający w składzie tlenek cynku, który przyspiesza regeneracje, działa przeciwzapalnie, sebostatycznie i tonizująco! Jest też naturalnym filtrem mineralnym. A dodatkowo zawarte w nim witamina C i E opóźnią procesy starzenia i zneutralizują wolne rodniki. Alternatywnie do tego kremu, możecie użyć Dermaquest – SheerZinc SPF30, który jest terapeutycznym kremem BB z cynkiem. Oprócz tego wykazuje on silnie działanie antyoksydacyjne również dzięki zawartości witamin C i E, które hamują szkodliwe dla naszej skóry reakcje na słońce.

Autor wpisu

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego