fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Pielęgnacja skóry przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym

Jak to mawiał grecki poeta, Nikos Kazantzakis – „Ciało jest duszą kobiety.”

Niestety musieliśmy zrezygnować z treningów w siłowni i przenieść się do domowego zacisza. Część z nas uwielbia jogę, część woli trening siłowy, a część preferuje bieganie lub rower.

Nieważne który rodzaj wysiłku fizycznego wybierzemy, pielęgnacja przed, w trakcie jak i po, jest dokładnie taka sama.

  • PRZED: Podstawową zasadą przed rozpoczęciem ćwiczeń jest dokładne oczyszczenie skóry (np. z makijażu, który blokuje pory skórne), następnie zalecamy wklepanie lekkiego kremu nawilżającego, aby zmniejszyć utratę wody podczas pocenia. Jeśli trening odbędzie się na świeżym powietrzu (w obecnej sytuacji najlepiej w naszym prywatnym ogrodzie), zalecamy użycie lekkiego, nawilżającego kremu z filtrem UV.
  • W TRAKCIE: Delikatne osuszenie twarzy ręcznikiem (nie należy tego robić mocno, aby nie narażać skóry na mechaniczne podrażnienia), jest zdecydowanie lepsze niż dotykanie i wycieranie twarzy dłońmi. I najważniejsze: WODA! Uzupełnianie wody podczas treningu, jaką traci się z potem, jest istotne w celu utrzymania dobrej kondycji skóry.
  • PO: Oczyszczenie i tonizacja skóry są niezmiernie ważne. Krotki prysznic letnią wodą to najlepsze rozwiązanie dla skóry, aby nie wysuszać i nie niszczyć naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Po intensywnym treningu gruczoły łojowe, wydzielają większą ilośc sebum, wiec należy odczekać kilka minut, przed nałożeniem kremu nawilżającego. Nie stosujmy dużej ilości kosmetyków po. Musimy mieć pewność, że nasza skóra odpoczywa i oddycha.

A Wy co lubicie ćwiczyć najbardziej?

Autor wpisu

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego