fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Leczenie nadpotliwości – jaki jest sprawdzony sposób?

Nadpotliwość to temat wstydliwy, ale dotyka on wielu osób. Niestety nie ma sposobu, który pozwoli nam całkowicie pozbyć się tej dolegliwości. Kosmetologia i medycyna estetyczna jednak rozwija się na tyle szybko i dobrze, że pozwala nam zażegnać nadpotliwość na kilka miesięcy i cieszyć się życiem w pełni oraz bez kompleksów, jakie powoduje ta dolegliwość.

Jak leczyć nadpotliwość?

Pot to wstydliwy temat, niestety nadmierne pocenie to nie tylko dyskomfort, ale przede wszystkim skrępowanie. Często staramy się z nim walczyć sposobami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Specjalistyczne żele do mycia, antyperspiranty, blokery, czy tabletki. W zależności od wielkości problemu różnie działają. Z pewnością u części osób zmagających się z nadpotliwością spełniają swoją funkcję i są pomocne, ale u pozostałych niewiele mogą zdziałać. Nadpotliwość jest problemem, który coraz częściej wymaga pomocy specjalisty, na przykład dermatologa, który zaleci odpowiednio dobrane produkty, a nawet iniekcję toksyną botulinową. Zastosowanie botoksu w leczeniu nadpotliwości to najbardziej skuteczna metoda, która od razu daje efekty.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowo to naturalna toksyna o silnym działaniu, które powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny. Acetylocholina to neuroprzekaźnik odpowiedzialny za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Botoks blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a unerwionymi przez nie mięśniami. Skutkuje to zablokowaniem synapsów nerwowo-mięśniowych i niedochodzeniu do skurczów porażonego mięśnia. Toksynę botulinową stosuje się w leczeniu różnych chorób, które wiążą się z nadmiernym napięciem mięśni w tym nadmiernej nadpotliwości.

Jakie jest zastosowanie botoksu w leczeniu nadpotliwości?

Toksyna botulinowa potocznie nazywana botoksem znalazła swoje zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Zabieg niwelowania nadpotliwości rozpoczyna się od określenia miejsca, w którym dochodzi do nadmiernego wytwarzania potu przez gruczoły. Po jego określeniu specjalista dermatolog wyznacza obszar, w który zostanie wstrzyknięta toksyna. Obszar obejmuje około 1,5 cm, a dawka toksyny botulinowej zostaje odpowiednio dobrana. Botoks blokuje nerwy, które są odpowiedzialne za gruczoły potowe. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do nawet 12 miesięcy, w zależności od miejsca. Ograniczenie wytwarzania potu to wielka pomoc dla osób, które zmagają się z problemem nadpotliwość. Choć na kilka miesięcy mogą one zażegnać swoją dolegliwość. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a po nim nie jest wymagana rekonwalescencja. Cały zabieg iniekcji toksyny trwa około 30 minut.

Autor wpisu

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego