fbpx

Laser na przebarwienia – sposób na problemy skórne

Przebarwienia skóry twarzy, to problem który dotyka wiele osób. Pojawiają się w każdym wieku, a ich stopień widoczności uzależniony jest od wielu czynników. Jak radzić sobie z niechcianymi przebarwieniami, które postarzają skórę twarzy o kilka lat?

Często kremy na przebarwienia nie dają wystarczającego efektu. Jest jednak kilka skutecznych sposobów, które pozwolą Ci się pozbyć przebarwień i cieszyć się piękną skórą!

Skąd biorą się przebarwienia?

Czy wiesz, że piegi które są niesamowicie pożądane i modne w ostatnim czasie to rodzaj przebarwień? Pojawiają się po tym jak wystawiamy skórę na słońce. Piegi możemy zauważyć na twarzach małych dzieci i ludzi, ze skłonnościami genetycznymi do tego rodzaju przebarwień.

Kolejnym rodzajem przebarwień są te po zmianach trądzikowych. Ciemnobrązowe plamy powstają w miejscach, w których doszło do uszkodzenia skóry.

Melazma pojawia się najczęściej na twarzy w okolicy czoła i policzków. Najczęstszą przyczyną jej powstawania są zmiany hormonalne.

Kolejną grupą są przebarwienia, które powstają w wyniku starzenia się skóry. Brązowe plamki na czole, skroniach, dekolcie i dłoniach. Są one wynikiem dużej ingerencji słońca w skórę. Nieużywanie kremów z SPF50 skutkuje w przyszłości zmianom skórnym.

Powstanie przebarwień skóry, czyli plam w różnych odcieniach brązu jest spowodowane wystawianiem skóry na promieniowanie ultrafioletowe, które zaburza funkcjonowanie komórek.

Najskuteczniejsze zabiegi na przebarwienia

Domowe sposoby na rozjaśnienie przebarwień nie są skuteczne. Kremy i peelingi, które możemy kupić w drogerii nie dadzą nam pożądanego efektu. Najlepszym rozwiązaniem, są zabiegi medycyny estetycznej.

Cosmelan – najskuteczniejsza metoda leczenia przebarwień

Zabieg Cosmelan redukuje nawet do 95% przebarwień. Składa się on z dwóch etapów.

  • etap 1- polega na oczyszczeniu i odtłuszczeniu skory, a następnie nałożeniu preparatu na skórę twarzy.
  • etap 2- polega na pozostawieniu maski na 5h, następnie jej zmyciu i stosowaniu kremu przez okres ok 3 miesięcy od zabiegu.

Cosmelan to preparat o działaniu depigmentacyjnym. Ma on na celu wyrównanie kolorytu skóry i pozbyciu się niechcianych przebarwień. Jest on niezwykle skuteczny i poprawę kolorytu skóry możemy zauważyć już po tygodniu od wykonania zabiegu.

Autor wpisu

Partnerzy