fbpx

Jak wygląda modelowanie ust?

Jak wygląda modelowanie ust?

Powiększanie i modelowanie ust to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób, które nie są zadowolone ze kształtu swoich warg lub uważają je za zbyt małe. Zabieg opiera się na podaniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w wybrane miejsca, dzięki czemu można osiągnąć efekt, o jakim marzymy. Ważne jest, aby usta dalej wyglądały naturalnie i nie zaburzały proporcji twarzy. 

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest wskazany dla osób, które dostrzegają problem zbyt małych warg lub są niezadowolone z ich kształtu oraz dla wypełnienia drobnych zmarszczek wokół ust. Lekarz na konsultacji przed zabiegiem pomaga dobrać odpowiednią metodę, by efekt był jak najbardziej naturalny. U młodych kobiet zabieg opiera się głównie na korekcie zbyt mało wykształconych warg, zaś w późniejszym wieku dokonuje się korekty górnych warg. Podanie kwasu hialuronowego  sprawia, że usta są nawilżone, mają lepszy koloryt oraz są jędrniejsze. Zwiększenie objętości daje efekt odmłodzenia i niweluje zmarszczki dookoła ust. 

Jak wygląda zabieg?

Dzięki zabiegowi modelowania i wypełniania ust możemy uwydatnić usta, poprawić ich kształt i symetryczność oraz koloryt. Trzeba się jednak do niego odpowiednio przygotować. Już trzy dni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. W dzień zaplanowanego zabiegu nie należy nadmiernie nagrzewać ciała oraz warto unikać wzmożonej aktywności fizycznej. Do zabiegu trzeba mieć zmyty makijaż. Lekarz na konsultacji przed zabiegiem dobiera odpowiednią metodę i ilość kwasu, jaka zostanie podana. Jest on wstrzykiwany za pomocą jednorazowej strzykawki z cienką igłą. Znieczulenie podawane jest w postaci kremu lub dentystycznego znieczulenia przewodowego, ponieważ okolica ust jest bardzo czuła. Po każdej iniekcji lekarz rozmasowuje miejsce, gdzie został wstrzyknięty preparat, by został równomiernie rozprowadzony. Po zabiegu nakłada się preparat, który zapobiega powstawaniu krwiaków. 

Kiedy widoczne są efekty?

Efekty widoczne są od razu po zabiegu. Kwas hialuronowy nie jest wyczuwalny i pozwala uzyskać efekt naturalnie powiększonych i wyrównanych ust. Preparat utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Wargi po zabiegu mogą być opuchnięte, a kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki twarzy, dotykania oraz masowania. Przez pierwszych kilka dni nie należy wystawiać ust na działanie promieni słonecznych. 

Autor wpisu

Partnerzy