facebook
zabiegi estetyczne

Wybierz język:

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Laser CO2 frakcyjny

Zasada działania lasera CO2 frakcyjnego

 

Laser CO2 frakcyjny jest laserem ablacyjnym. Co to w praktyce oznacza i jak działa laser CO2 frakcyjny

Światło emitowane przez laser CO2 oddziałuje na naskórek oraz wnika w głąb skóry właściwej i jest pochłaniane przez zawartą w tkance wodę. Woda, pochłaniając energię światła emitowanego przez laser, ulega podgrzaniu do wysokiej temperatury. Podgrzana do wysokiej temperatury woda, powoduje termiczne uszkodzenia tkanki w miejscu, gdzie się znajdowała.

Określenie „frakcyjny” oznacza natomiast, iż uszkodzeniu nie ulega cała powierzchnia tkanki, lecz laser uszkadza tkankę tworząc -kolumny uszkodzeń, otoczone przez zdrową, nieuszkodzoną tkankę. Taki schemat – frakcyjnego uszkadzania tkanki przez laser – skutkuje szybkim procesem regeneracji skóry po zabiegu, gdyż fragmenty nieuszkodzonej tkanki są „rezerwuarem” czynników niezbędnych do szybkiej regeneracji tkanki.  Termiczne uszkodzenia tkanki w wyniku działania lasera mają na celu stymulację w skórze takich procesów jak między innymi, synteza nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego.

Dodatkowym elementem działania lasera jest tutaj ablacja – czyli odparowanie naskórka. Tak więc, proces złuszczania skóry w wyniku zabiegu laserem CO2 dodatkowo wzmacnia i przyspiesza efekty zabiegowe.

Ablacja naskórka powoduje powstanie w mniejszym lub większym stopniu rany na twarzy – powstaje delikatny „strupek” na powierzchni skóry, który następnie w ciągu kilku dni ulega złuszczeniu. Tak więc zabieg laserem CO2 ablacyjnym wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, jednak efekty są nieporównywalnie lesze, niż w przypadku laserów nieablacyjnych.

 

Laser CO2 frakcyjny – zastosowanie  

Wymienione powyżej zasady działania lasera CO2 frakcyjnego sprawiają, iż laser ten jest użyteczny w zabiegach takich jak:

 

RESURFACING, REMODELING, REWITALIZACJA I ODMŁADZANIE SKÓRY

Przyczyną utraty jędrności, elastyczności skóry, opadania owalu twarzy i powstawania zmarszczek jest zaburzenie struktury oraz degeneracja włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego w skórze właściwej. Powstające na poziomie skóry właściwej, w wyniku działania światła laserowego, „kolumny uszkodzeń” są impulsem do procesu przebudowy i remodelingu siatki włókien kolagenowych i elastynowych. Proces przebudowy tkanki i naprawy uszkodzonych w wyniku działania lasera miejsc, przebiega szybko i w sposób naturalny dzięki temu, iż uszkodzenia w tkance otoczone są przez zdrową i nieuszkodzoną tkankę.                                         W wyniku zabiegu dochodzi także do ablacji (odparowania) naskórka, co potęguje efekt odmłodzenia i rewitalizacji dając efekt gładkiej skóry. Efektem zabiegu jest więc bardziej napięta i jędrniejsza skóra a także o gładszej i wyrównanej powierzchni i kolorycie.

 

REDUKCJA ROZSZERZONYCH PORÓW

Problem poszerzonych ujść gruczołów łojowych, czyli tzw. rozszerzonych porów, dotyczy przede  wszystkim skór tłustych i mieszanych. W przypadku takich skór problem ten nasila się także w miarę starzenia się skóry. Rozszerzone pory są nieestetyczne, dają wrażenie nierównej skóry a także są miejscem gdzie gromadzi się wydzielina gruczołów – łój, a to z kolei prowadzi do powstawania zaskórników. Zabieg z wykorzystaniem lasera CO2 frakcyjnego prowadzi do ablacji (odparowania) naskórka. W wyniku zabiegu uzyskujemy gładszą i równomierną powierzchnię skóry, a ujścia gruczołów łojowych ulegają zwężeniu.

 

REDUKCJA BLIZN

Blizna jest zmianą, która obejmuje naskórek oraz skórę właściwą. Za pomocą lasera frakcyjnego możemy zmagać się z wszystkimi rodzajami blizn, ale w szczególności z bliznami przerosłymi lub bliznami zanikowymi. W przypadku blizn przerosłych, w wyniku uszkodzenia skóry właściwej powstają w niej ubytki, które zostają zastąpione przez odmienną od prawidłowej tkankę. Natomiast blizny zanikowe są to wgłębienia i ubytki w skórze właściwej, które są najczęściej skutkiem trądziku czy ospy. Ich powstawanie ma inny mechanizm niż w przypadku blizn przerosłych. Procesy wywoływane przez laser frakcyjny, uszkodzenia  – tzw. „kolumny uszkodzeń” – powstające w skórze właściwej, prowadzą do pobudzenia syntezy prawidłowego kolagenu skórnego i przebudowy struktur skóry właściwej. Dodatkowo ablacja (odparowanie) w wyniku działania lasera CO2 frakcyjnego, usuwa górne warstwy skóry i stymuluje procesy naprawcze w samym naskórku. W wyniku tych działań dochodzi do zniwelowania blizn lub w znacznym stopniu do przebudowy uszkodzonej tkanki, wyrównania powierzchni skóry, a w przypadku blizn zanikowych – do ich spłycenia.

 

REDUKCJA ROZSTĘPÓW

Rozstępy powstają na skórze w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastynowych. W początkowej fazie ich powstawania są czerwone i lekko wypukłe a następnie ubytki zostają zastąpione przez tkankę bliznowatą przechodzą one w fazę zanikową, w wyniku czego stają się jasnymi, lekko wklęśniętymi pasmami. Rozstępy są więc bliznami o charakterze zanikowym. Zabieg laserem CO2 frakcyjnym, podobnie jak to opisano powyżej w przypadku blizn, prowadzi do pobudzenia procesu syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, przebudowy struktury skóry właściwej w miejscach rozstępów oraz ablacji (odparowania) komórek powierzchniowej warstwy skóry. Efektem są cieńsze i znacznie mniej widoczne rozstępy.

  

 

 

Promocje

promocje medycyna estetyczna

Promocje na zabiegi laserowe Fotona Spectro SP

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

Ekspresowa pielęgnacja 3w1

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Rakowicka 6/5
31-510 Kraków

Formularz kontaktowy