zabiegi estetyczne

Wybierz język:

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Depilacja laserowa

Laseroterapia to grupa zabiegów, w których stosuje się lasery medyczne. Dysponujemy najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami laserowymi służącymi  m.in. do: depilacji, liftingu i przebudowy skóry, zamykania naczynek oraz do dermatochirurgii i leczenia zmian skórnych.

Zabiegi wykonują nasi wysokiej klasy dermatolodzy i inni eksperci.

Gabinet kosmetyczny Medicor zaprasza na nowoczesne zabiegi laserowe, które są jednymi z najbardziej skutecznych gałęzi dzisiejszej kosmetologii  i  dermatologii. Nasza oferta zabiegowa obejmuje m.in.:  zabiegi z zakresu medycyny i dermatologii  i estetycznej , zabiegi laserowe t.j. depilację, lifting, resurfacing, redukcja przebarwień, blizn i rozstępów, zamykanie naczynek, zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała oraz zabiegi  modelujące sylwetkę  i redukujące tkankę tłuszczową.

 

DEPILACJA LASEROWA – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha ani podrażniona. Jeśli tego wymaga trzeba zastosować emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczające) kilka dni wcześniej i przerwać w dniu zabiegu.
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg-umożliwi to ocenę barwy i grubości oraz gęstości włosów-chyba, że wcześniej miała miejsce konsultacja lekarska.
 3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można usuwać pęsetą, woskiem ani depilatorem elektrycznym przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać, depilować odpowiednim kremem, choć tę ostatnią metodę należy zakończyć tydzień wcześniej.
 4. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Aknemycin Plus, Atrederm, Locacid, Retin A, Isotrexin, Zorac) i innych, zawierających kwasy owocowe lub/i witaminę C w miejscu depilowanej powierzchni, wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 5. Terapia doustna izotretinoiną (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światłouwrażliwiające (fitotoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (Deprim, dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające np. Figura lub inne) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W przypadku opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy 3 tygodnie po zagojeniu zmian.
 8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu lubsolarium to 4-6 tygodni.
 9. ?Opalenizna? uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, rajstopy w sprayu, zabiegi typu airbrush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu około 3 tygodnie. Depilacja jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu.
 10. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

 

 

DEPILACJA LASEROWA – POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszary skóry, co ustępuje po kilku godzinach, do kilku dni.

 

W tym czasie należy:

1. Unikać słońca, solarium i kąpieli w basenie przez co najmniej 2 tygodnie oraz w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie UV stosować preparaty chroniące przed promieniowaniem (min. SPF 30, najlepiej SPF 50).

2. Zrezygnować ze stosowania drażniących preparatów kosmetycznych i stosować preparaty zalecane przez lekarza:

 • Myć żelem bezmydłowym, płynem micelarnym albo mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą.
 • W przypadku depilacji pach nie stosować dezodorantów i antyperspirantów aż do ustąpienia ewentualnego podrażnienia.
 • Delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić.
 • Preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzić po 2 tygodniach, podobnie jak zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy.

3. Stosować preparaty o właściwościach łagodzących, kojących (np. Alantan, Bepanthen lub Dermopanthen).

4. Pomiędzy zabiegami nie stosować substancji i leków przeciwwskazanych.

 

Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach średnio 4-8 tygodniowych, zależnie od cech indywidualnych. Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

 

Promocje

promocje medycyna estetyczna

Jesień z Medicor. Zobacz nasze niespodzianki!

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

Skorzystaj ze specjalnej oferty na Laser Light Sheer.

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Karmelicka 10
31-128 Kraków

Formularz kontaktowy