facebook
zabiegi estetyczne

Wybierz język:

Strona główna » Wpis bloga

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Endermo

Idzie wiosna a wraz z nią chwile kiedy zrzucamy ciepłe  kurtki i swetry odkrywając coraz więcej .

Grube ubrania zastępujemy lekkimi  i chętniej sięgamy po dopasowane  stroje aby  w końcu podkreślić tak długo skrywane pod  zimową odzieżą atuty naszej kobiecości.

To także czas kiedy uświadamiamy sobie, że tu i ówdzie nasze kształty się zmieniły i przydałoby się pomyśleć o wymodelowaniu miejsc o których przez zimę nieco zapomniałyśmy.

Często tak się zdarza, że zdrowa dieta  oraz  ćwiczenia choćby najbardziej regularne  nie  dają pełnej satysfakcji, zwłaszcza jeśli chcemy uzyskać rezultaty w krótszym czasie. Możemy wtedy pomyśleć o zabiegach, które w większym  stopniu  podkręcą metabolizm , wspomogą wygładzenie cellulitu  i ujędrnią skórę. 

Jedną z takich metod jest Endermologia – w 100% naturalna metoda  wspomagająca  uwolnienie nawet opornego tłuszczyku. Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Endermologia to zabieg, który stymuluje do odnowy biologicznej skóry, dlatego jest polecany także osobom, które pragną poprawić kontury twarzy i poprawić elastyczność jej skóry.
Kosmetolog  wykonuje serię zabiegów  wyznaczając wcześniej  cel  do którego dążymy. Ustalany zostaje indywidualny  program zabiegów a sam zabieg wykonywany jest przez osobę która wcześniej przeszłą serię  specjalistycznych szkoleń.

Cele jakie możemy osiągnąć to: jędrne pośladki , kuszące plecy, wąska talia, płaski i jędrny brzuch ?a to tylko nieliczne z tych o których zapewnia nas producent .

 

 

 

 

 

Teleangiektazja: widoczne naczynka

Rozszerzone, popękane i widoczne naczynka krwionośne na nogach, twarzy, ramionach czy w strefie dekoltu to dla wielu osób poważny problem estetyczny, utrudniający normalne, codzienne funkcjonowanie. Teleangiektazja, bo takie jest właściwe nazewnictwo tego schorzenia, to bardzo powszechnie spotykany problem. Gdy naczynka podskórne stają się mało sprężyste lub kruche, pod wpływem ciśnienia krwi dochodzi do ich zmian kształtu i prześwitów w kolorze czerwonym lub bordowym. Zjawisko to może występować pojedynczo, może układać się w sieć naczyniową, czasem nawet dużą, dotyczy tętniczek, żyłek i naczyń włosowatych. Nie ma jednej przyczyny powstawania teleangiektazji, naukowcy wskazują tu jednak problemy genetyczne, hormonalne, nadmierny wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych (słońce, wiatr, mróz), te zmiany naczyniowe są również skutkiem przebiegu wielu chorób i schorzeń, m.in. przewlekłej niewydolności żylnej, ciąży, trądzika różowatego, tocznia rumieniowatego, nadciśnienia tętniczego czy marskości wątroby, czasem także pojawiają się samoistnie. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu widocznych naczynek krwionośnych (szczególnie na nogach) są również otyłość, praca w pozycji stojącej, zbyt obcisła odzież i niewłaściwe, niewygodne obuwie, siedzący tryb życia i długotrwałe stosowanie antykoncepcji hormonalnej i miejscowe dawkowanie sterydów. Czy jest dziś dobra metoda, która pozwala na skuteczne leczenie teleangiektazji?

Skuteczne leczenie teleangiektazji

Do leczenia teleangiektazji (popularnych pajączków), poza leczeniem przyczynowym stosuje się leczenie polegające na poprawie wyglądu skóry. Może to być klasyczny zabieg chirurgiczny (bolesny, długi czas rekonwalescencji w szpitalu), może również skleroterapia (wstrzykiwanie substancji niszczącej tkankę nabłonka wokół prześwitów naczynka, co powoduje ich obkurczanie, obumieranie i bliznowacenie), do leczenia zmian naczyniowych stosuje się również elektrokoagulację, czyli rażenie prądem zmienionych chorobowo miejsc (stosunkowo bolesna). Najskuteczniejszą metodą leczenia teleangiektazji jest zamykanie naczynek laserem frakcyjnym. Jest to szybka i bezproblemowa metoda, do której wykorzystuje się laser CO?. Wiązka wnika głęboko w powierzchnię zmienionej tkanki i tworzy regularną sieć mikrouszkodzeń, co powoduje uruchomienie procesów naprawczych poprzez pobudzenie włókien kolagenowych i ich regenerację. Zdrowa tkanka wokół uszkodzeń wytwarza nowe wiązania kolagenowe, następuje więc eliminacja problemu. Efekty takiego zabiegu są natychmiastowe i postępujące. Do zamknięcia lub usunięcia popękanych naczynek niezbędne jest powtarzanie zabiegu (liczba powtórzeń zależy od rozmiarów, średnicy i koloru zmiany).

Lifting laserowy na twarzy

Osoby o twarzy naznaczonej zmarszczkami czy bruzdami nosowo-wargowymi, o wiotkiej i mało sprężystej cerze i chcące usunąć ze swej twarzy wszelkie niedoskonałości od niedawna mają do dyspozycji nowy zabieg estetyczny, będący doskonałą alternatywą dla dotychczasowych zabiegów upiększających, stosujących do tego celu tzw. wypełniacze, nici liftingujące, ultradźwięki, elektrokoagulację czy klasyczny zabieg chirurgiczny. W XXI w. chłód ostrza skalpela coraz częściej zastępowany jest przez metody bezinwazyjne, oparte na zastosowaniu najnowszych technologii. Taki właśnie jest lifting laserowy, wykorzystywany przy zabiegach mających na celu odmłodzenie skóry twarzy. U większości osób po 40. roku życia można zaobserwować coraz wyraźniejsze oznaki starzenia się: pojawiają się zmarszczki mimiczne, bruzdy, zmiany w kształcie owalu twarzy, podwójny podbródek, występuje też opadanie brwi i połaci policzków. Wszystko to przez zanik podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie się liczby wiązań kolagenowych i elastynowych w wierzchniej warstwie skóry. By kompleksowo i na długo zapobiec występowaniu efektów starzenia, warto wykorzystać zalety zabiegu liftingu laserowego z endoliftingiem 4D. Dzięki jego przeprowadzeniu uzyskuje się efekt pełnej odbudowy wiązań kolagenowych, co wizualnie skutkuje wypełnieniem bruzd wargowo-nosowych, zabieg taki można również wykonać na innych partiach ciała w okolicach głowy, to jest na szyi i w sferze dekoltu. Zmiany w skórze nie mają jednak charakteru jednorodnego, postępują na różnej głębokości tkanki, dlatego przy liftingu laserowym tak ważne jest zastosowanie kompleksowego rozwiązania, żeby uzyskać holistyczny, nie zaś połowiczny efekt. Samo pobudzenie do wzrostu włókien kolagenowych nie spowoduje także, że skóra stanie się jędrniejsza i bardziej elastyczna, niezbędne jest więc ich skrócenie oraz sprawienie, że tkanka się zagęści. Na koniec wreszcie niezbędne jest poprawienie powierzchni skóry, wygładzenie jej i eliminacja występujących na niej niedoskonałości. Czy istnieje rodzaj zabiegu, który działa tak kompleksowo i spełnia wszystkie, opisane tu warunki? Tak! Poznajcie zabieg Endolifting 4D!

Zabieg Endolifting 4D: opis

Endolifting 4D to kompleksowy zabieg odmładzający i rewitalizujący skórę na twarzy, szyi i dekolcie. Jest bezinwazyjny, wymaga krótkiej tylko rekonwalescencji pozabiegowej i przede wszystkim charakteryzuje się połączeniem w jednym cyklu czterech rodzajów zabiegów: EndoLifting, FRAC3, PIANO i SupErfacial. Dodatkowo, w celu optymalizacji efektów zabiegu urządzenie wykorzystuje zmienne wartości pulsowania wiązki oraz stosuje dwa tryby pracy lasera: Er:YAG i Nd:YAG (lasery aluminiowo-itrowe domieszkowane erbem i neodymem). Dzięki takiemu wykorzystaniu technologii wiązka z łatwością penetruje warstwy skóry, docierając bez problemu do miejsc wymagających interwencji. Na czym polega zabieg laserowego liftingu twarzy EndoLifting 4D? Jego pierwszy etap, EndoLifting, to rodzaj laseroterapii przeprowadzany od strony… jamy ustnej. Dzieje się to bez procesu ablacji, czyli bez odparowywania (usunięcia) tkanki, a tylko poprzez podgrzanie komórek tkanki i skrócenie ich wiązadeł kolagenowych, co powoduje ich pobudzenie, produkcję kolagenu i elastyny, skutkujące napięciem skóry i jej ujędrnieniem, zagęszczeniem się struktury skóry właściwej oraz zmniejszeniem widocznych na powierzchni twarzy oznak starzenia się. Następnym krokiem jest przeprowadzenie zabiegu FRAC3, uzupełniającego działanie poprzedniej procedury. To pulsacyjne traktowanie wiązką (bez niszczenia tkanki) wybranych fragmentów skóry w celu spowodowania powstania równomiernej, trójwymiarowej warstwy mikrouszkodzeń na powierzchni skóry i wewnątrz tkanki (naskórek i skóra właściwa), dochodzi też do podgrzania do wysokiej temperatury określonych w niej miejsc, wskutek czego skóra dodatkowo się zagęszcza oraz wygładza i traci wiotkość. Jednocześnie, frakcyjny efekt pracy lasera powoduje usunięcie lub zmniejszenie widoczności niedoskonałości skórnych. Ciągłość tkanek nie zostaje jednak przerwana. Kolejnym krokiem EndoLiftingu 4D jest zabieg typu PIANO. Ogrzewa się w nim większe obszary skóry właściwej w sposób jednorodny w celu zwiększenia jej napięcia na całej grubości poprzez kolejne skrócenie długości wiązadeł kolagenowych. Zwieńczeniem powyższych starań jest zabieg SupeRfacial, rodzaj laserowego peelingu mający na celu poprawę wyglądu zewnętrznego skóry, jej rozświetleniu, zamknięciu porów oraz niwelowaniu nierówności skóry twarzy. Zabieg zaleca się przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym, aby nie narażać cery działaniu promieniowania ultrafioletowego, mogącego na jej powierzchni spowodować powstawanie przebarwień.

Laser FOTONA w epilacji włosów

Jedną z dziedzin, gdzie laser FOTONA znajduje zastosowanie jest zabieg usunięcia zbędnego lub nadmiernego owłosienia. Może ono występować na dłoniach, nogach, ramionach, przedramionach, klatce piersiowej, plecach czy twarzy, może też w pachach i pachwinach. Wiele osób, wiedzionych poczuciem estetyki, decyduje się na ich usunięcie, czyli na zabieg epilacji włosów. Ale terapia laserem FOTONA pomocna jest również w leczeniu nadmiernego owłosienia spowodowanego zaburzeniami hormonalnymi lub chorobowymi, np. hipertrichozy (porastanie twarzy lub całego ciała bujnym owłosieniem) lub hirsutyzmu (występowanie u kobiet owłosienia w typowo ?męskich? miejscach, spowodowane niewłaściwą gospodarką hormonalną organizmu). Zastosowanie lasera FOTONA jest szerokie, bowiem w porównaniu do innych urządzeń stosujących wiązkę laserową FOTONA usuwa z łatwością zarówno jasne, jak i ciemne owłosienie, działając również u osób o każdym kolorze skóry. Promień działa niszcząco na pigment włosów (melaninę), ale też na naczynia i struktury odżywiające włosy. Takie rozwiązanie daje zabiegowi laseroterapii dużą skuteczność i długotrwałe rezultaty. Sam zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały. Urządzenie operuje wiązką o długości promienia 1064 nm, przez co sięga dokładnie do głębokości wrastania włosa (około 5 mm), niezależnie od grubości skóry, której nie powoduje uszkodzenia. A jak wygląda zabieg epilacji włosów laserem FOTONA?

Usunięcie włosów ? zabieg

Jak już zostało to powiedziane, sam zabieg przebiega szybko, sprawnie i bezboleśnie. Na właściwym miejscu najpierw skraca się włosy, następnie nakłada specjalistyczny żel wzmacniający chłodzenie skóry, po czym przystępuje do zabiegu. Rozmiar plamki wiązki lasera dostosowuje się do miejsca na ciele pacjenta, co zapewnia dokładność zabiegu epilacji i szybkie pokrycie dużych obszarów skóry przy operowaniu plamką dużych rozmiarów. Podczas trwania zabiegu urządzenie jednocześnie chłodzi skórę. Usunięcie włosów laserem FOTONA przeprowadzane jest w fazie wzrostu włosów, czyli podczas regeneracji mieszka i tworzenia się trzonu włosa. W tym okresie włosy rosną średnio około 1 cm na 28 dni. Jako, że to właśnie wtedy mieszek włosa powiększa się i wrasta głębiej w skórę, a do tego brodawki skórne łączą się z mieszkiem, by dostarczyć rosnącemu włosowi składniki odżywcze, to najlepszy moment przeprowadzenie zabiegu, który spowoduje obumarcie włosów (stąd jego efektywność). Należy go też powtarzać co 4-10 tygodni (około 4-6 powtórzeń), w zależności od miejsca wykonywania zabiegu usunięcia włosów; jeżeli przed zabiegiem stosowane były inne metody depilacji włosów i łodygi włosowe nie są obecne w mieszku, należy odczekać 4 tygodnie do momentu ich pojawienia się. Podejmując decyzję o usunięciu włosów laserem należy skonsultować się z lekarzem i zapoznać zarówno z zasadami przygotowania się do niego, jak i z przeciwwskazaniami jego wykonania.

Odkryj wyjątkową moc masaży!

Niezwykłe właściwości lecznice oraz relaksujące masaży zostały odkryte w czasach starożytnych i już wówczas cieszyły się ogromną popularnością. Obecnie również nie brakuje chętnych, który na własnej skórze chcieliby się przekonać, czy masaż wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu i poprawę samopoczucia.
H2: Masaż receptą na zdrowie
Masaż, będący mechaniczną formą oddziaływania na organizm, pełni funkcje zdrowotne. Ma ogromy wpływ na układ kostno-stawowo-mięśniowy ? pozwala na lepsze dotlenienie stawów, zwiększa zdolność mięśni do pracy, przyśpiesza regenerację po wysiłku fizycznym, ogólnie poprawia sprawność organizmu.

Dobrze oddziałuje również na układ krwionośny ? odpowiednio wykonany masaż pobudza układ krążenia do pracy, przyczynia się do lepszego zaopatrywania organizmu w tlen i substancje odżywcze. Wykonanie masażu poprawia też funkcjonowanie układu oddechowego ? do płuc dostaje się większa ilość krwi bogatej w tlen, która następnie jest rozprowadzana po całym organizmie. Jak widać, dzięki masażom możemy przyczynić się do usprawnienia pracy wszystkich naszych organów.
Korzystanie z masaży przyczynia się również do poprawy kondycji skóry, która po wykonaniu zabiegu jest miękka, nawilżona, jedwabiście gładka. Masaże ? dzięki temu że przyśpieszają procesy biochemiczne ? pozwalają również na modelowanie sylwetki i wspomagają proces odchudzania.

Królestwo relaksu

Jednak prawdziwy sekret popularności tych zabiegów kryje się w ich właściwościach regenerujących i relaksujących. Masaże koją nerwy, usuwają zmęczenie, relaksują i stymulują zmysły. Efekt jest jeszcze lepszy, jeśli masażyści zadbają o stworzenie wyjątkowego klimatu podczas zabiegu, np. dzięki zastosowaniu zapachowych świec, aromatycznych kosmetyków czy ciepłych olejków eterycznych. Wówczas masaż staje się prawdziwą zmysłową ceremonią.

Płaski brzuch dzięki zabiegom kosmetycznym?

Wiele pań narzeka na nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Wyrzeźbienie tej części ciała nie jest łatwe. Wymaga przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, a także regularnego wykonywania ćwiczeń fizycznych. Osiągniecie wymarzonych efektów może być łatwiejsze, jeśli wspomożemy się zabiegi wyszczuplającymi. Co w tym zakresie oferują nam gabinety kosmetyczne?

Ultradźwięki

Jedną z najskuteczniejszych terapii wspomagających odchudzanie jest zastosowanie fal ultradźwiękowych. Podczas zabiegu wytwarzane są drgania o wysokiej częstotliwości, które rozbijają komórki tłuszczowe, przyśpieszają krążenie krwi i limfy oraz poprawiają napięcie skóry.

Endermologia

Wsparciem w procesie odchudzania może być również masaż podciśnieniowy, czyli endermologia. W trakcie jego trwania skóra jest zasysana i mocno ugniatana, co poprawia krążenie krwi i uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej. Skutkiem zabiegu jest również oczyszczanie organizmu z toksyn.

Mezoterapia

Zabiegiem wspomagającym odchudzanie brzucha jest także mezoterapia. To najprostszy sposób, aby w głąb skóry dostarczyć cenne substancje wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej.

Zamrażanie tłuszczu

Kolejnym sposobem jest mrożenie komórek tłuszczowych, które to są bardzo wrażliwe na działanie zimna i ulegają zniszczeniu już w temperaturze 0°C. Zabieg ten nazywa się kriolipolizą, a jego największą zaletą jest to, że pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko, już po 3?4 dniach od wykonania zabiegu.

Jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi? ? cz. I

Uśmiechając się szeroko, mrużymy oczy. Dziwiąc się, marszczymy czoło. Wyrażając złość, gniew czy radość, kurczymy mięśnie twarzy w określony sposób. Z czasem może to doprowadzić do powstania stałych zmarszczek mimicznych, nawet u młodych osób.

Domowe metody

Znanym domowym sposobem opóźniającym powstanie zmarszczek mimicznych jest masaż twarzy pobudzający mięśnie. Pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj na czole, więc dobrą praktyką jest cowieczorny, kilkuminutowy masaż czoła ? chodzi o wykonywanie okrężnych ruchów, poczynając od nasady nosa i zmierzając w kierunku skroni.

Ogromne znaczenie ma stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, zwłaszcza po ukończeniu 25. roku życia, kiedy nasza skóra zaczyna wytwarzać mniej składników odżywczych. Kremy dbają o skórę twarzy kompleksowo ? odżywiają, nawilżają, regenerują.

Uzupełnieniem domowej kuracji jest systematycznie używanie kremów pod oczy, koniecznie takich, które zawierają witaminę E, nazywaną ? nie bez przyczyny ? witaminą młodości.

Wizyta w salonie kosmetycznym

W sytuacji, w której nie wystarczają kremy i maseczki ujędrniające, pozostaje nam skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Sprawdzonym sposobem walki ze zmarszczki mimicznymi są zastrzyki z toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego lub kwasu polimlekowego.

Wszystkie te substancje wypełniają zagłębienie w skórze, przywracając twarzy młodzieńczy wygląd. Dodatkowo, działanie botoksu polega na tym, że blokuje wybrane mięśnie mimiczne, uniemożliwiając pogłębienie się zmarszczek. Kwas hialuronowy z kolei doskonale wiąże cząsteczki wody, co przekłada się na poprawę elastyczności skóry.

Makijaż permanentny ? czy warto?

Wiele kobiet zastanawiało lub zastanawia się nad wykonaniem makijażu permanentnego. W tym artykule postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze informacje na temat tego zabiegu.

Trwały makijaż ? dlaczego warto?

Makijaż permanentny ? dzięki wykonaniu kresek na powiekach dolnych i górnych ? pozwala na uzyskanie ciemnej oprawy oczu i wyrazistego spojrzenia, o którym marzy niejedna kobieta. Na trwały makijaż najczęściej decydują się panie, które na co dzień chcą wyglądać pięknie i świeżo, a przy tym starają się ograniczyć do minimum czas poświęcony na poranne malowanie.

Jednocześnie za pomocą tego zabiegu można podkreślić kontur ust, regulować kształt brwi, a nawet rekonstruować i uzupełniać włosy brwi. Z tego względu makijaż permanentny polecany jest osobom, które chciałby dokonać korekty swojego wyglądu. Podczas tego zabiegu stosuje się barwniki naturalnego pochodzenia, więc jest to również doskonała alternatywa dla kobiet uczulonych na kosmetyki kolorowe.

Makijaż permanentny ? czego się obawiać?

Istnieje duża grupa kobiet, które nie zdecydowały się na wykonanie trwałego makijażu z obawy o ostateczny rezultat. Możemy zapewnić, że jeśli zabieg zostanie wykonany przez wykwalifikowaną linergistkę, przyniesie oczekiwane efekty i będzie wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Wyjątek stanowią pierwsze dni po zabiegu, kiedy to skóra jest opuchnięta, a kolor makijażu mocniejszy, niż planowałyśmy. Jednak skóra nie potrzebuje dużo czasu na regenerację, opuchnięcie znika szybko. W tym czasie złuszcza się też barwnik, po kilka dniach makijaż staje się jaśniejszy.

Często panie obawiają się również dolegliwości bólowych towarzyszących temu zabiegowi, podczas którego wielokrotnie nakłuwa sie skórę twarzy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia nie jest to szczególnie przykre doznanie. Niemniej jednak przed zdecydowaniem się na wykonanie makijażu permanentnego warto skonsultować się z linergistką, rozważyć wszystkie za i przeciw. W końcu efekty zabiegu widoczne są nawet przez kilka lat.

Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym

Widok mężczyzny w gabinecie kosmetycznym już nikogo nie dziwi. Wręcz przeciwnie, wizyta w salonie urody jest oznaką dbałości o swój wygląd zewnętrzny, a oferta zabiegów, z których panowie mogą skorzystać, jest coraz szersza.

Oczyszczanie, odmładzanie, rewitalizacja

Skóra mężczyzn jest zupełnie inna niż skóra kobiet, choćby z tego względu, że zupełnie inaczej pracują gruczoły potowe u przedstawicielu obu płci. Wskutek zintensyfikowanej produkcji potu u panów, ich skóra jest narażona na przetłuszczanie się. Dużo częściej powstają na niej zaskórniki i inne nieestetycznie wyglądające wykwity. W takiej sytuacji pomocą są zabiegi oczyszczające, wykonywane systematycznie, najlepiej raz w miesiącu.

Co więcej, skóra mężczyzn jest o 20% grubsza od kobiecej. To akurat przewaga panów ? dzięki temu ich skóra posiada więcej włókien kolagenowych i wolniej starzeje się. Jednak pojawienie się zmarszczek jest tylko kwestią czasu, dlatego salony kosmetyczne zapraszają mężczyzn na zabiegi wypełniania zmarszczek przy zastosowaniu toksyny botulinowej. Kuracja jest szybka i niemal bezbolesna, a pozwala skórze odzyskać właściwą sprężystość.

Typowe problemy mężczyzn

Mężczyźni mają zupełnie inne zmartwienia natury estetycznej niż kobiety. Panowie często narzekają na nadmierną potliwość lub przedwczesne łysienie. Z takimi problemami również mogą zgłosić do salonów kosmetycznych.

W zakresie leczenie nadpotliwości zalecana jest kuracja z zastosowaniem botoksu ? preparat wstrzykuje się w określone miejsca na pachach, stopach lub dłoniach, po to aby zablokować produkcję gruczołów potowych. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy.

W przypadku leczenia łysienia najlepszym sposobem jest mezoterapia mikroigłowa, polegająca na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami, które wspomagają wzrost włosów oraz zapobiegają ich wypadaniu.

Zamykanie naczynek ? jaki zabieg wybrać?

Powiększone lub popękane naczynia włosowate, pojawiające się na skóry twarzy, szyi i dekoltu, są dużym problemem natury estetycznej. Takie zmiany naczyniowe występują również na tylnej części łydek i podudzia, przybierając różną barwę ? od jasnoróżowej aż po fioletową. Sposobem, aby przywrócić skórze zdrowy i piękny wygląd, są zabiegi medycyny estetycznej.

Metody usuwania zmian naczyniowych

Wśród metod leczenia popękanych naczyń krwionośnych wymienia się m.in. zabiegi fizykoterapeutyczne. Do najczęściej wykonywanych należy jonoforeza, która ? wykorzystując prąd stały ? zwęża istniejące naczynka i przeciwdziała powstawaniu kolejnych zmian.

Inną techniką zamykania naczynek jest elektrokoagulacja, czyli zabieg łączenia popękanych tkanek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Po wykonaniu zabiegu skóra pozostaje lekko zaczerwieniona, jednak wszystko wraca do normy w przeciągu jednego dnia.

Kolejną możliwością jest skleroterapia ? zabieg ostrzykiwania zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych przy zastosowaniu specjalnych substancji, które powodują zamknięcie światła naczynia krwionośnego.

Zdecydowanie najskuteczniejszą ze wszystkich metod usuwania zmian naczyniowych są zabiegi laserowe. Laser niszczy popękane naczynia, jednocześnie chroniąc te, które mają prawidłową strukturę. Ilość zabiegów jest uzależniona od kondycji skóry, zwłaszcza koloru, średnicy i głębokości uszkodzonych naczyń krwionośnych.

Wybór odpowiedniej metody leczenia zależy od naturalnej wrażliwości skóry, dlatego powinien być skonsultowany z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej.

Promocje

promocje medycyna estetyczna

Jesień z Medicor. Zobacz nasze niespodzianki!

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

Skorzystaj ze specjalnej oferty na Laser Light Sheer.

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Karmelicka 10
31-128 Kraków

Formularz kontaktowy