facebook
zabiegi estetyczne

Wybierz język:

Strona główna » Wpis bloga

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Czas na laseroterapię – Odmładzanie.

 

Jesień i zima to idealny czas na poddanie się zabiegom laserowym i choć istnieją zabiegi całoroczne, które z powodzeniem możemy wykonywać latem – dotyczą one części ciała, które nie są narażone na działanie promieni słonecznych. Jednak bez wątpienia terapie na twarz, szyję, dekolt i dłonie muszą zaczekać na okres posłoneczny.

Odmładzanie energią laserową stało się alternatywą dla wypełniaczy i chirurgicznych zabiegów liftingujących. Dzięki różnorodnym możliwościom długości fal laserów możliwe jest wykonanie wielowymiarowych zabiegów.

Niezwykłą  popularnością i efektywnością cieszy się nowatorski zabieg ENDOLIFTING – FOTONA 4D. Dzięki  uzupełniającej się pracy długości fal światła dwóch laserów: neodymowego  (Nd:YAG) i erbowego (Er:YAG),  jednocześnie stosowanych w czterech różnych trybach (EndoLifting, FRAC3, PIANO oraz SupErfacial), które jeden po drugim łączą się w jedną skuteczną terapię wykonywaną w ramach jednego zabiegu. Podczas nieinwazyjnego zabiegu  laserem stymulowane są głębsze, pośrednie i powierzchowne  struktury skóry,  co pozwala jednocześnie oddziaływać na różne jej niedoskonałości, np.  wypełnić bruzdy nosowo-wargowe już po pierwszym zabiegu.

Pierwszym etapem zabiegu jest ENDOLIFTING czyli wewnętrzna terapia laserowa (stymulacja od strony jamy ustnej – przedsionek jamy ustnej). Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie w celu stymulacji włókien kolagenowych. Efektem tego jest zdecydowane zwiększenie napięcia i elastyczności  oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (działa jak wypełniacz).

Tryb FRAC3 odmładza specyficzne, głębsze niedoskonałości. Frakcyjny efekt 3D powoduje powstanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry – uzupełnia to działanie EndoLiftingu i wyraźnie poprawia zagęszczenie skóry.

Tryb  PIANO wysyła długi impuls lasera Nd:YAG w celu uzyskania efektu zwiększenia napięcia powierzchni skóry i podgrzania jej, koncentrując się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej. Efekt termoliftingu. Przy tym trybie stosowany jest dodatkowo system monitoringu termicznego, zwiększający dokładność i bezpieczeństwo zabiegu.

Ostatni etap to SupErfacial – zakończenie procedury zabiegowej peelingiem laserowym czyli delikatną, tzw. zimną ablacja laserem Er:YAG , która zapewni  dodatkowo poprawę kolorytu, wygładzenie powierzchni, zmniejszenie drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości skóry, np. rozszerzone pory.

Choć zabieg  ENDOLIFTING 4D łączący  cztery procedury w jeden zabieg stanowi prawdziwą alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy i daje nowy wymiar piękna, to w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, każdą z nich możemy  wykonać  jako oddzielny zabieg lub jako kontynuację wszystkich czterech procedur, dając  naprawdę widoczne i spektakularne efekty.  Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że jest bezbolesny i komfortowy – nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji ograniczony jest do maksymalnego minimum.

Platforma laserowa FOTONA to nie tylko zabieg ENDOLIFTING 4D, z powodzeniem oferuje nam inne możliwości zabiegowe takie jak.:

 • zamykanie naczynek,
 • usuwanie przebarwień,
 • leczenie trądziku,
 • usuwanie blizn i rozstępów,
 • dermatochirurgię,
 • leczenie chrapania i grzybicy paznokci

Anna Sołtys
Kosmetolog

Czas na laseroterapię.

Na przestrzeni ostatnich lat, lasery były konsekwentnie udoskonalane, znajdując we współczesnej medycynie coraz szersze zastosowanie. Fotona Spectro SP to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów tego typu. Dzięki kombinacji dwóch długości fali wiązki lasera: Nd:YAG – 1064 nm i Er:YAG – 2940 nm umożliwia wykonanie wielu procedur zarówno leczniczych jak i estetycznych. Wykorzystywany jest między innymi do przeprowadzania zabiegów w dziedzinie dermatologii, ginekologii, laryngologii. Daje lekarzowi możliwość oddziaływania na skórę celem poprawienia jej jakości, odmłodzenia, zredukowania blizn, przebarwień czy poszerzonych naczynek. 

Z powodzeniem stosowany jest także na przykład w leczeniu grzybicy paznokci.

Często spotykanym problemem estetycznym są drobne, poszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje, wenulektazje). Dzięki odpowiednio dobranej długości fali wysoce skuteczny w leczeniu tego typu zmian jest laser Nd:YAG 1064 nm. W trakcie zabiegu emitowana energia świetlna jest pochłaniania przez barwnik krwi (hemoglobinę) ulegając przemianie na energię cieplną, co powoduje lokalną destrukcję naczynia krwionośnego. Niektóre z naczyń zamykają się natychmiast, inne wymagają dłuższego czasu – około 3-4 tygodni, ew. powtórzenia zabiegu. Przed rozpoczęciem usuwania tzw. „pajączków” na nogach, wskazana jest konsultacja chirurga naczyniowego, celem wykluczenia poważniejszych chorób układu żylnego.

Fala 1064 nm to najgłębiej penetrujący promień lasera, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w terapii grzybicy paznokci. Leczenie laserem jest bezbolesne i nie uszkadza płytki paznokciowej. Pozwala na szybsze zlikwidowanie problemu niż kuracja lakierami przeciwgrzybiczymi. Jest również obiecującą alternatywą dla obciążających organizm leków doustnych. Poddając się leczeniu, należy jednak pamiętać o odkażeniu obuwia, by uniknąć ponownej infekcji.

Laser Er:YAG systemu Fotona Spectro SP emituje wiązkę silnie oddziałującą na wodę zawartą w tkankach. Może służyć do usuwania drobnych zmian skórnych, leczenia blizn, odmładzania skóry, ale to tylko niektóre zastosowania. Odpowiednio dobrane parametry pozwalają na przeprowadzanie zabiegów w obrębie  jamy ustnej i gardła. Przykładem takiego zastosowania jest leczenia chrapania spowodowanego drganiem wiotkich części podniebienia i języczka. Po zakwalifikowaniu przez lekarza laryngologa, pacjent jest poddawany nieinwazyjnej, bezbolesnej terapii w czasie której promień lasera podgrzewa tkanki powodując obkurczenie kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie struktur odpowiedzialnych za powstawanie wibracji. W efekcie problem chrapania ulega znacznej redukcji lub całkowitej eliminacji.

Powyższy artykuł prezentuje jedynie część zastosowań nowoczesnej laseroterapii – dziedziny wciąż dynamicznie rozwijanej, stwarzającej coraz większe możliwości terapeutyczne.

Justyna Kostyra-Grabowska
specjalista dermatolog

Z Accent Prime pokochasz swoje kształty!

Accent Prime – to doskonałe urządzenie przeznaczone do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu, rozstępów i przebarwień. Efektem zabiegów z wykorzystaniem platformy jest również znaczna poprawa napięcia i kondycji skóry. Jesteśmy jedynym Centrum Medycznym w Krakowie posiadającym to innowacyjne urządzenie!

Accent Prime to przełom w modelowaniu ciała z zastosowaniem najnowszych technologii.

Sekretem skuteczności urządzenie jest zastosowanie najwyższej dostępnej na rynku częstotliwości fali radiowej w technologii UniPolar oraz technologii ultradźwiękowej o działaniu poprzecznym.

Na czym polega skuteczność Accient Primer?

W trakcie zabiegu wibrujące zimne ultradźwięki niszczą membranę komórek tłuszczowych co powoduje ich stopniowy rozpad. Zniszczone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu przez system limfatyczny. Urządzenie stosuje również ciepłe ultradźwięki, które generują skompresowaną falę ultradźwiękową powodującą niszczenie depozytów tłuszczu temperaturą. Używając tej samej głowicy można pracować ciepłymi lub zimnymi ultradźwiękami. Możliwe jest też połączenie obu technologii dla uzyskania najlepszego efektu.

Zabieg zalecany jest do walki z:

 • nadmiarem nagromadzonej tkanki tłuszczowej,
 • cellulitem,
 • wiotką skórą ciała i twarzy,
 • naciągniętą skórą po utracie wagi, ciąży czy w wyniku starzenia się,
 • zmarszczkami i bruzdami,
 • przebarwieniami,
 • rozstępami.

Platforma wyposażona jest w kilka głowic, dzięki czemu jesteśmy w stanie precyzyjnie dotrzeć do każdej części ciała. Największa z głowic umożliwia wykonanie zabiegu na powierzchni 300 cm 2 w około 20 minut! Accent Primer emituje ultradźwięki, które rozgrzewając tkankę, równomiernie niszczą komórki tłuszczowe. Jego skuteczność jest potwierdzona badaniami histologicznymi. Nowe aplikatory to jeszcze większa skuteczność – urządzenie zasysa skórę i chłodzi ją co zwiększa komfort w trakcie zabiegu.

Zabiegi wykonywane przy użyciu Accient Prime są bezpieczne dla każdego typu skóry. Można wykonywać je na każdej partii ciała, na różnych głębokościach skóry, daje to większą kontrolę nad zabiegiem i jego większą skuteczność. Dzięki połączeniu różnych technologii efekty pojawiają się znacznie szybciej przy mniejszej ilości sesji zabiegowych. Co ważne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent zaraz po nim może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jedyny Accent Prime w Krakowie znajduje się właśnie u Nas!

Rezerwacja terminów:

tel. 792 552 777
mail:. centrum@medicor.krakow.pl

Laser diodowy LIGHT SHEER to najlepsze urządzenie do depilacji laserowej na rynku od wielu lat!

Czy wiesz że, Medicor oferuje zabiegi depilacji laserowej już od 11 lat? Posiadamy urządzenie do depilacji laserowej Light Sheer Lumenis, które są najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem na świecie do trwałego usuwania włosów. Powinniście wiedzieć że wiązka emitowana przez laser jest absolutnie bezpieczna i przenika tylko 2 mm w głąb skóry, w związku z tym nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać do tego zabiegu?

Ponadto należy wiedzieć, że laser medyczny LightSheer został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania w medycynie estetycznej w celu usuwania zbędnego owłosienia, w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm – czyli nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi.

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak działa laser na mieszek włosowy? Jest to zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera, pochłanianane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę,  zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosów, czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są nieme na światło lasera.  Urządzenie LightSheer Diode Laser System oferuje wysoką moc, a także krótkie i bardzo długie impulsy, aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry, włączając w to skórę opaloną i najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.   Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa (z tego powodu depilacja laserowa wykonywana jest tylko u osób z ciemnymi włosami), a następnie zmieniając się w energię termiczną (cieplną) niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Depilację laserową można przeprowadzić na nieomal całym obszarze ciała.

A jakie są efekty?
Light  Sheer to gwarancja  najwyższej skuteczności  oraz bezbolesnego i najkrótszego  czasu trwania zabiegu laserowego. To idealna alternatywa dla osób szukających szybkich, trwałych i bezbolesnych metod depilacji, pragnących spełnić marzenie o gładkiej skórze na zawsze !

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża
 • Leki światło-uczulające (stosowane w ostatnich 2 tyg przed zabiegiem)
 • Jasny kolor włosów
 • Bielactwo, Łuszczyca
 • Obecna opryszczka

Przygotowanie do zabiegu:

 • nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 • nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
 • opalenizna (nie należy opalać skóry na 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
 • krem z retinolem i witaminą C ( przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • zioła (dziurawiec, nagietek; przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem) 

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonywany jest w celu poprawy stanu skóry. Dzięki niemu można w bardzo szybki sposób odmłodzić, odświeżyć i przywrócić blask twarzy, dlatego też bardzo często wykonywany jest przed ważnymi wydarzeniami. Przeprowadzany regularnie stanowi świetne uzupełnienie profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonuje się przy pomocy czystego, sprężonego tlenu. Wraz z tlenem w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy lub retinol, dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda ta wykorzystuje dwie technologie – terapię tlenem, który transportowany jest do głębokich warstw skóry, dzięki czemu poprawia przemianę materii i wzmacnia proces regeneracji, oraz wprowadzaniu do skóry silnie skoncentrowanych składników odżywczych.

Bardzo ważne jest, że zabieg infuzji tlenowej przebiega bez konieczności uszkodzenia naskórka, a jednocześnie gwarantuje znacznie intensywniejsze i skuteczniejsze oddziaływanie wprowadzonych substancji aktywnych. Bardzo często jest stosowana alternatywnie wobec mezoterapii czy zastrzyków z botoksu.

Kiedy zalecany jest zabieg infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa to zabieg, który może być wykonywany w przypadku różnorodnych problemów natury estetycznej. Znajduje dość szerokie zastosowanie w kosmetyce, chociaż najbardziej znana jest jako tzw. zabieg bankietowy, ponieważ zapewnia natychmiastowe rezultaty. Szybko przywraca jędrność, blask i witalność skórze, przez co niekiedy wykonywany jest przed ważnymi uroczystościami, np. przyjęciami.

W praktyce jednak infuzja tlenowa może być wskazana m.in. w przypadku:

 • jako kuracja łagodząca po estetycznych zabiegach kosmetycznych, np. laseroterapii
 • profilaktyczny zabieg pielęgnacyjny zapobiegający powstawaniu niedoskonałości

Składniki serum stosowane podczas zabiegu tlenowego są dobierane stosownie do indywidualnego problemu, z jakim zmaga się pacjent. Infuzja tlenowa najczęściej ma na celu nawilżenie, regenerację i odmłodzenie skóry twarzy. Może również sprzyjać redukcji niektórych mankamentów pojawiających się na skórze, takich jak np. przebarwienia, trądzik, plamy pigmentacyjne czy stany zapalne.

Jak skutecznie zredukować popękane naczynka?

Popękane naczynka objawiają się czerwonymi lub niebieskimi ?pajączkami?, które występują m.in. na twarzy, udach czy podudziach. Dla wielu osób stanowią poważny problem natury estetycznej, stąd też stosowane są różnorodne preparaty, m.in. maści i kremy, które mają na celu złagodzenie zmian. Niestety nie zawsze są one skuteczne. Innym sposobem na zamykanie naczynek jest terapia laserowa, wykonywana w profesjonalnych gabinetach medycyny i kosmetologii estetycznej.

Pękające naczynka pojawiają się ze względu na działanie estrogenu i jego właściwości rozluźniające mięśnie naczyń. Na występowanie problemów z naczynkami wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, nieodpowiedni sposób odżywiania się czy styl życia.

Rozszerzone naczynka mogą ujawnić się praktycznie na każdym typie cery. Najbardziej narażona na nie jest skóra delikatna, wrażliwa i cienka. Istnieją pewne czynniki, które powodują nasilenie problemu. Zazwyczaj naczynka rozszerzają się m.in.:

 • po wypiciu gorącej kawy lub mocnej herbaty
 • po spożyciu alkoholu
 • po spożyciu pikantnych potraw
 • pod wpływem zmian temperatury
 • pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne
 • pod wpływem zdenerwowania i stresu

Jak skutecznie pozbyć się popękanych naczynek?

Jedną z najnowocześniejszych metod redukowania zmian naczyniowych jest laseroterapia. Laser jest w stanie usunąć nawet zaawansowane niedoskonałości ujawniające się na różnych głębokościach. Pozwala wyeliminować zarówno czerwone, jak i niebieskie naczynka. Warto jednak pamiętać, że zabiegi tego rodzaju powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przed skorzystaniem z takiej terapii warto skonsultować się z dermatologiem, który dokładnie zdiagnozuje problem.

Zalety laserowego zamykania naczynek

Do głównych zalet laserowego zamykania naczynek możemy zaliczyć skuteczność metody oraz krótki okres gojenia się zmian. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny i nieinwazyjny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu.

Rodzaje mezoterapii twarzy

Mezoterapia twarzy to ogólna nazwa określająca kilka różnych zabiegów leczniczych i profilaktycznych, które stosowane są głównie w dermatologii i medycynie estetycznej. Zabiegi mezoterapii mają na celu przede wszystkim wprowadzenie substancji odżywczych lub regenerujących do głębszych warstw skóry.

Główne rodzaje mezoterapii

 • Mezoterapia igłowa. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu mikronakłuć o maksymalnej głębokości do 4mm. Przebicie się przez naskórek zwiększa działanie wprowadzanych substancji aktywnych i przyspiesza uzyskanie oczekiwanych efektów. Co więcej, mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Mezoterapia igłowa może być wykonywana następującymi metodami: igłą i strzykawką, specjalnym pistoletem, rollerem lub dermapenem.
 • Mezoterapia bezigłowa. Jest to metoda bezinwazyjna, jak sama nazwa wskazuje, bezigłowa. W tym przypadku działa zjawisko elektroporacji. Są to procesy, które zachodzą w błonie komórkowej pod wpływem działania pola elektrycznego, które wytwarzane jest przez specjalne urządzenie. Jego zadaniem jest otwarcie porów skóry, przez które do komórek wnikają cząstki substancji leczniczych, a wydalane są produkty przemiany materii. Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna, bezpieczna i zapewnia stosunkowo szybkie rezultaty w postaci m.in. redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i struktury skóry.
 • Sonoforeza. To rodzaj mezoterapii twarzy określany mianem masażu ultradźwiękowego. Sonoforeza uznawana jest za odmianę mezoterapii bezigłowej, ponieważ działa bardzo podobnie. Różnica polega na tym, że w przypadku sonoforezy mamy do czynienia z ultradźwiękami, a nie prądem elektrycznym jak w przypadku mezoterapii bezigłowej. Ta metoda jest stosowana najczęściej w przypadku trądziku różowatego i pospolitego oraz do redukcji blizn i odmrożeń.
 • Jonoforeza. Jest to rodzaj mezoterapii, w którym wykorzystane jest zjawisko dysocjacji elektrolitycznej. Powstaje ono pod wpływem działania prądu stałego, który wykorzystywany jest do transportu substancji leczniczych w formie jonów w głąb skóry. W jonoforezie używane są wyłącznie związki chemiczne, które ulegają dysocjacji elektrolitycznej, czyli sole, kwasy i zasady.

Kiedy warto wykonać zabieg mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia bezigłowa to zupełnie bezbolesny zabieg, który może przyczynić się do bardzo satysfakcjonujących efektów. Warto dowiedzieć się, na czym polega oraz jak przebiega mezoterapia bezigłowa.

Wskazania do mezoterapii bezigłowej

Do głównych wskazań do zabiegu mezoterapii bezigłowej zaliczamy m.in.:

 • konieczność pobudzenia krążenia
 • zwiotczała skóra
 • zmarszczki
 • cellulit
 • rozstępy
 • wygładzenie blizn
 • ujędrnienie skóry

Oczywiście każdy powinien pamiętać, że decydując się na mezoterapię bezigłową, warto skonsultować się z lekarzem. Należy też pamiętać o kilku przeciwwskazaniach do zabiegu. Mezoterapia bezigłowa nie powinna być przeprowadzana w przypadku:

 • ciąży
 • karmienia piersią
 • chorób żył
 • alergii na którykolwiek ze stosowanych podczas zabiegu składników
 • osoby z rozrusznikiem serca
 • stanu zapalnego skóry
 • gorączki
 • nadwrażliwości skóry

Przebieg zabiegu mezoterapii bezigłowej

W pierwszej fazie następuje staranne przygotowanie do zabiegu. Po rozpoznaniu indywidualnej specyfiki skóry oraz wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań pacjent proszony jest o pozbycie się z ciała wszystkich metalowych przedmiotów, czyli głównie biżuterii. Następnie skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. Do zabiegu przygotowywana jest aparatura, a na ciele pacjenta zostają przyklejone specjalne elektrody. Do konkretnego miejsca na ciele przykładana jest głowica, a przepływ prądu jest systematycznie zwiększany. Co ważne, pacjent nie powinien odczuwać żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. Podczas zabiegu wykorzystywane są takie substancje jak witamina C, kolagen i kwas hialuronowy.

Skóra po zabiegu mezoterapii bezigłowej jest znacząco odświeżona i odprężona. Warto zabiegać o to, by taki efekt utrzymał się jak najdłużej. Zaleca się więc wcieranie odpowiednich kremów z witaminami. Efekt powinien utrzymać się przez kilka tygodni. Najlepsze rezultaty można osiągnąć, poddając się serii 6 zabiegów co 2 tygodnie.

Warto dodać, że mezoterapia bezigłowa stanowi obecnie alternatywę wobec mezoterapii igłowej. Zamiast ukłucia igłą w tym przypadku oddziałuje się na skórę falami elektrycznymi.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny znajduje obecnie szerokie zastosowanie w różnorodnych profesjonalnych zabiegach, mających na celu odmłodzenie twarzy, rąk i dekoltu, a także usunięcie blizn potrądzikowych.

Laser frakcyjny emituje wiązkę dwutlenku węgla, dzięki czemu skutecznie przyspiesza szybszą regenerację zniszczonych stref. Poprzez zabiegi laserem frakcyjnym można pozytywnie wpłynąć na stan skóry, szczególnie pod kątem pigmentacji oraz rozszerzonych porów. Komórki skóry właściwej, które są poddawane działaniu lasera, tworzą nowe struktury kolagenu i następuje proces remodelowania tej substancji. Z tego też powodu zabiegi laserowe doskonale niwelują blizny potrądzikowe, zmiany na skórze, czy nawet piegi.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym

Przed każdym zabiegiem laserowym powinniśmy udać się na konsultacje ze specjalistą, który dokładnie określi zasady zabiegu laserem frakcyjnym zgodne z indywidualnymi uwarunkowaniami. Następnie wyznaczy też poziom inwazyjności zaplanowanej metody.

Wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego są bardzo szerokie i wszechstronne. Warto pamiętać jednak, że skuteczność i bezpieczeństwo tej metody zostały udowodnione klinicznie. Pozytywny jest również fakt, iż zabiegi tego rodzaju wiążą się ze stosunkowo krótkim okresem gojenia, a jednocześnie bardzo dobrymi rezultatami w zakresie odmładzania i leczenia defektów skóry. Oczywiście laser nie jest w stanie całkowicie zatrzymać naturalnych procesów starzenia skóry, jednak może je nieco spowolnić.

Zabiegi laserem frakcyjnym są rekomendowane w przypadku:

 • blizn potrądzikowych (przede wszystkim w zakresie twarzy)
 • małych i średnich zmarszczek
 • skóry zniszczonej przez słońce i znamiona soczewicowate
 • skóry szorstkiej, matowej
 • rozszerzonych porów

Zabieg laserem frakcyjnym – najważniejsze przeciwwskazania

Istnieją jednak również przeciwwskazania do zabiegów laserem frakcyjnym. Zaliczamy do nich m.in.:

 • cukrzycę
 • bielactwo
 • łuszczycę
 • skłonności do opryszczki
 • immunosupresję
 • ciąże i karmienie
 • zmiany przedrakowe
 • krótki okres po operacji chirurgicznej

Redukcja blizn potrądzikowych laserem

Problem z bliznami potrądzikowymi mają zarówno osoby młode, jak i nieco starsze. Jednym z najskuteczniejszym sposobem na leczenie tego rodzaju niedoskonałości skóry jest profesjonalna laseroterapia. Umożliwia ona zarówno leczenie zmian trądzikowych, jak i usuwanie nieestetycznych blizn po trądziku. Metoda ta nie należy do najtańszych, jednak z uwagi na zadowalające efekty decyduje się na nią coraz więcej osób.

Jakie są najpopularniejsze metody usuwania blizn potrądzikowych?

Współcześnie możemy skorzystać z kilku skutecznych sposobów na usunięcie blizn potrądzikowych. Przede wszystkim mamy dostęp do szeregu różnorodnych dermokosmetyków, których celem jest zmniejszenie blizn na twarzy, dekolcie czy plecach. Najskuteczniejsze są jednak nieco bardziej zaawansowane metody, takie jak:

 • operacje plastyczne
 • peelingi mechaniczne i chemiczne
 • laseroterapia

Usuwanie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera

Laser z całą pewnością należy do najskuteczniejszych sposobów na usunięcie nieestetycznych blizn potrądzikowych. Laseroterapia dodatkowo stosowana jest jako jedna z dobrych metod na odmłodzenie cery, zniwelowanie przebarwień skóry czy usunięciu owłosienia. Pacjenci bardzo dobrze oceniają wpływ lasera na cerę właściwie już po pierwszej serii laseroterapii. W celu całkowitej eliminacji problemu należy wykonać kilka zabiegów. Najczęściej w przypadku blizn potrądzikowych zalecane są minimum trzy sesje.

Laser skutecznie wygładza skórę, ponieważ usuwa z jej powierzchni obumarły naskórek, a jednocześnie powoduje usuwanie blizn potrądzikowych. Promień lasera spala martwe komórki naskórka i pozostawia miejsce dla nowych komórek. W ten sposób skóra skutecznie się regeneruje, a cera pozostaje gładka i niemal nieskazitelna. Pamiętajmy, że podczas zabiegów laserem usuwane są nie tylko blizny, ale również różne inne niedoskonałości. Laser eliminuje nierówności skóry, jak i zmiany ropne znajdujące się w głębszych warstwach naskórka.

Terapia laserowa zalecana jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem trądziku. Najlepiej zgłosić się na taki zabieg, gdy zmiany trądzikowe nie objęły jeszcze całej powierzchni cery.

Promocje

promocje medycyna estetyczna

Promocje na zabiegi laserowe Fotona Spectro SP

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

Ekspresowa pielęgnacja 3w1

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Rakowicka 6/5
31-510 Kraków

Formularz kontaktowy